Başarı Öyküleri
Esma A. 20 Kız, İstanbul (Sınav Kaygısı, Disleksi)
“Yeniden doğmuş gibiyim.”
Liseyi bitirip üniversite sınavına girdim. Aşırı kaygıdan dolayı sınavı tamamlayamadım. Ertesi yıl girdiğim sınavda da aynı sorun çıktı. Bir tanıdığımın tavsiyesi ile Açık Mavi’ye geldim. Testlerde sınav kaygısı ve disleksi çıktı. Terapilerin çok faydasını gördüm. 20 seans denmişti ancak 17. Seansa gelindiğinde terapistim Melis Hanım’ın da onayı ile programı sonlandırdık. Kaygımın bittiğini görüyordum. Arkasından disleksi çözüm programı ve kendimi harika hissediyordum. Artık sınava hazırdım. Üçüncü sınava girdiğimde ilk anda kaygılandım. Melis Hanım’la yaptığımız uygulamaları denedim ve kaygım bitti. Sınavı tamamladım ve çok iyi geçti. Yeniden doğmuş gibiyim. Her şey için teşekkürler.
Damla Z. 35 Kadın, İstanbul (BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi)
“Hem oğlum hem ben birlikte gelip ayrı ayrı seansa girdik.”
Açık Mavi’ye önce öğrenme güçlüğü çeken oğlumu getirdik. Disleksi Çözüm Programına başladı. O seanslara girerken ben de kendi sıkıntılarımdan bahsettim. İşyerinde bazı sorunlarım vardı ve bu eve de yansıyordu . Hayır demeyi bilmiyordum. Kendimi ifade etmekten çekiniyor içime atıyordum. Karşı tarafı aşırı düşünmekten dolayı bir ego düşüklüğü yaşıyordum. Bu sorunlarla baş edemiyor mücadeleden kaçıyordum. Bu durum hem işte hem evde ciddi iletişim sorunları yaşamama sebep oluyordu. Huzursuz ve mutsuzdum. Çevremdekilerin de tadını kaçırıyordum. 20 seanslık bir terapiye başladık. Hem oğlum hem ben birlikte gelip ayrı ayrı seansa girdik. Bu seanslarda kendimle ilgili çok şey öğrendim. Seansların sonunda kendimi çok iyi hissediyordum. Hem işte hem evde huzuru yakaladım. Geçtiğimiz günlerde pozisyon değişikliğinden dolayı strese girdim. Seanslarda uyguladığımız yöntemleri uygulayarak çok kısa sürede stresten kurtuldum.
Semanur U. 16 Kız, İstanbul (BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi)
“Korkularım ve takıntılarım vardı.”
Korkularım ve takıntılarım vardı. Otobüse binemiyor, herhangi bir sıraya giremiyordum. Kendi kendime hayatı çekilmez kılıyordum. İlk zamanlar bunu normal karşılamıştım. Bir zaman sonra annemle de paylaştım. Özel ders aldığım öğretmenim de bizi Açık Mavi’ye yönlendirdi. Sosyal fobi ve OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk) tanısı kondu. 20 seanslık bir program uygulandı. Artık otobüse biniyorum. Özgürüm daha ne diyeyim. Teşekkürler.
Batuhan K. 29 Erkek, İstanbul (Panik Atak)
“Eşim ısrar etti, “Denemelisin.” dedi.”
Metrobüse binemiyor, trafikte araç kullanmıyor, tatile çıkamıyordum. Atak geçirdiğimde hemen hastaneye gidiyordum. Gittiğim bir yerde hastane olmama düşüncesi bende paniğe yol açıyor muhitin dışına çıkmama engel oluyordu. Yeni evliydim ve evde de bu yüzden ciddi sorunlar yaşıyordum. Yaşadıklarım çözümsüzdü ve bu işin içinden bir çıkış yolu bulamıyordum. Eşimin tavsiyesi ile Açık Mavi Çözüm Merkezi’ne ulaştım. Çözümü var dediler, inanamadım. Eşim ısrar etti, “Denemelisin.” dedi. 12 seans, her hafta bir seans, yani 12 haftada bu sorundan tamamen kurtulacaktım. Olsun istiyordum, ama bilemiyordum. Sonunda seanslara girmeye karar verdim. Ama her hafta soruyordum; bitecek değil mi?.. Bitti… Gerçekten bitti. Bunu ispat için Çeşme’ye tatile gitmeye karar verdim. Uçak bileti aldım. Ve gittim. Muhteşem. Kriz yok, panik yok, hastane yok. Benden çok eşim mutlu bu duruma. Açık Mavi’nin tüm ekibini kutluyorum ve herkese tavsiye ediyorum. “Panik Atak” kader değil.
Aslı Ç. 32 Kadın, İstanbul (BDT-Bilişsel Davranışçı Terapi)
“Üç yıldır depresyon tedavisi görüyordum.”
Üç yıldır depresyon tedavisi görüyordum. Altı ayda bir hastaneye yatmam gerekiyordu. Dönemsel iyileşmeler var ama sonuç yoktu. Açık Mavi’yle tanışana kadar da ümitsizdim. 20 seans terapi aldım. Şimdi dünyayı geziyorum. Amin hoca ve Açık Mavi ekibine sonsuz teşekkürler.
Berke Ö. 8 Erkek - İSTANBUL (Disleksi)
"Her şey için çok teşekkür ederim"
İnanılmaz br sürede çözüm oldu. Yapılan test!in sonrasında seviyesine göre plan dahilinde çalışıldı.. ve 6 (40 saat) haftada sorunumuz kalmadı. Çalışmayı ve okumayı çok seviyor. Okuma ve yazma’da hiçbir sorunumuz kalmadı. Fiyatlarınız çok makul 40 saat olmasına rağmen bütçemizi hiç zorlamadı. Herşey için çok teşekkür ediyorum.
Yağmur G. 8 Kız - ANKARA (Disleksi)
“İnanılmaz bir sürede tereddütlerimizin ve sorunumuzun hepsi bitti”
Sorunumuz ile alakalı her yeri araştırdık. Bir arkadaşım Uluslarası bir araştırma yapıldığını ifade etti. Çok yoğun uğraşlarım sonucunda çocuğumla alakalı randevuyu alabildim. Ve şanslı çocuklardan oldu. 50 saate disleksi sorunumuzdan eser kalmadı. Tüm öğretmenleri hala şaşırıyorlar… İlgilerinden dolayı Dr. Titzer ve Dr. Amin’e ayrıca tüm ekibe teşekkür ediyorum.

Anadolu Yakası : İçerenköy Mah. Değirmen Yolu Cd. Yüksel Üçüncü İş Merkezi K:4 D: 9 Bostancı- Ataşehir / İstanbul
Şirket Merkezi : Mehmetçik Cad. No:90/4 Fulya - Şişli / İSTANBUL


AçıkMavi Ps. ve Çözüm Merkezi Ltd. Şti. © 2021. Tüm hakları saklıdır.