Prof. Dr. Robert Titzer

Hakkında

Prof.Dr. Robert C. Titzer, bebek eğitimi konusunda uzman bir eğitimci ve araştırmacı olup, San Diego’da yaşamaktadır. San Diego Üniversitesi’nden eğitmenlik diplomasını aldıktan sonra Guam ve Kaliforniya’da öğretmen olarak çalışmıştır. Master derecesini Penn Üniversitesi’nde, “İnsan Performansı” konulu doktorasını Indiana Üniversitesi’nde tamamlayarak, Development Psychology Laboratories’de “Bebek Eğitimi” konusunda gerçekleştirdiği değerli teorik çalışmaları ile bilime katkı sunmuştur. Güneydoğu Louisiana Üniversitesi’nde profesörlük görevini icrası esnasında, bebek ve küçük çocuklar üzerinde yaptığı araştırma olan “Multiduyusal okuma” çalışması; ebeveynlerin, diğer araştırmacıların ilgisini toplamıştır.

Prof.Dr.Titzer bebek ve küçük çocukların eğitimi konusunda tanınmış̧ bir uzmandır ve makaleleri pek çok bilimsel yayında yer almıştır. Bunların arasında “Psychological Review” da mevcuttur. Binlerce anne ile konuşmuş, onlara okul çağı öncesi çocukların beyinlerini geliştirmeleri için eğlenceli öğrenme aktivitelerini nasıl yapacaklarını öğretmiştir. Prof.Dr. Titzer yüzlerce TV programında paylaşımda bulunmuştur. Bunların arasında Good Morning America, MSNBC, CNN, Headline News, CBS This Morning, ABC World News Now, Knowledge TV, Real TV, Parenting Principles (on PBS), ve The Learning Channel gibi önemli TV programları da mevcuttur.

“Kızlarım henüz bebekken, kendi yaptığım amatör okuma videoları ile okumayı öğrendi. Onlar genellikle bebek bakıcımızın evinde yüksek sandalyelerinde yemek yerken bu videoları izledi. Diğer hiçbir aktiviteden yoksun da kalmadan, okumayı böylesine kolay öğrenmelerini şaşırarak izledim. Bu tecrübemden yola çıkarak diğer bebeklerin de faydalanmaları için bu programı geliştirdim. Şimdi tüm bebekler bundan faydalanabiliyor. Sadece günde iki kere bu videoyu izleyen bebekler, birkaç̧ ay içerisinde, bu kelimeleri kitaplarda veya nerede görürlerse görsünler tanıyor ve anlamlandırmaya başlıyor.”

Eğitimi

Indiana Üniversitesi
Tez alanı: Bebek ve okul öncesi çocuk eğitimi ve gelişimi

Tez konu baslığı: Bebek ve okul öncesi çocuklarda saydamlığın anlaşılması:
“A Reinterpretation of Studies Using the Object Retrieval Task and Visual Cliff Minor: Statistics”

Ph.D. İnsan Performansı (Eylül 1996 da savunması yapıldı.)

Pennsylvania Eyalet Üniversitesi
Major: Kinesioloji

Motor Öğrenmenin Öneminin Vurgusu

Master of Science (lisans üstü̈ programı) (Aralık, 1990)

San Diego Eyalet Üniversitesi
Matematik, Fiziksel eğitimler, Sosyal çalışmalar, konuşma konularında birebir süje ile çalışmalar (Haziran, 1998)

Ortaokul eğitiminde grup çalışmaları

Southern Indiana Üniversitesi
Major: İletişim

Minor: Fiziksel Eğitim

Bachelor of Science (lisans programı) (Mayıs, 1985)

Mesleki Deneyim

Konuşmacı (1997-Halen) - The Infant Learning Şirketi kurucusu. Bebek çalışmalarının araştırmalarına bağlı olarak bebek ve okul öncesi çocuklar için eğlenceli ve geliştirici ürünler sunmaktadır.
Danışman (2006-2007) – Bebekler ve okul öncesi çocuklar için eğlenceli ve geliştirici ortamların aileler tarafından oluşturulması öncelikli danışmanlık konusudur. Ailelerin ve bakıcıların dil eğitimi konusunda zengin ortamlar oluşturmaları, bu ortamlarda eğitici ve eğlenceli çoklu duyusal alıştırmalar ile bebek ve çocukların mantık, matematik, müzik, kavrama, ifade yeteneği ve yazılı dil yeteneklerini geliştirici özel danışmanlıklar yapmaktadır.
Konuşmacı (2005-2007) – Kurumlarda, bebek fuarları ve toplantılarında konuşmacı olarak rol almıştır.
Lise ve Orta Okul Öğretmeni (2000-2004) –San Diego birleşik okul bölgesi. La Jolla Lisesi matematik öğretmeni, Marston Ortaokulu sosyal bilimler öğretmeni.
Yardımcı Fakülte Üyesi (1998-2000) - Kaliforniya Eyalet Üniversitesi (Fullerton). Çocuk Gelişimi ve Kinesiyoloji konularında lisans ve lisansüstü̈ öğrencilerin eğitmeni.
Yardımcı Profesör (1996-1998) - Southeastern Louisiana Üniversitesi. Bebek Davranışları Laboratuvarı Direktörü̈. Bebek araştırmacısı, Lisans ve lisansüstü̈ öğrencilerine motor öğrenme ve motor gelişim programları vermiştir.
Gelişimsel Eğitim Araştırmacısı (1996) - Indiana Üniversitesi. Bebek ve okul öncesi bebek araştırmaları yaptı. Lisans öğrencilerini araştırma yapmak üzere eğitti, çalışmalarını seminerlerde ve konferanslarda aktardı.
Misafir Eğitmen (1993-1995) - Indiana Üniversitesi. Motor Öğrenme Laboratuvarı, motor öğrenme, öğretim teknikleri, koçluk, araştırma, aktivite sınıfı eğitmeni. Birleşik eğitmenler ve asistan öğretmenler süpervizörü̈. Departmanda ilk elektronik sınıfının kurucusu. Sınıfta çeşitli eğitimler icra etti.
Voleybol Kulübü̈ Danışmanı (1993-1995) - Indiana Üniversitesi. Yaratıcı Sporlar Departmanı’ndan yılın danışmanı odunlü. Bayanlar takımı, erkekler takımı.
Eş Öğretim Üyesi (1991-1993) - Indiana Üniversitesi. Öğretim Metotları öğretmeni. Motor Öğrenme Laboratuvarları ve aktivite sınıfları.

Ortaokul öğretmenliği (1991) - Wilson Akademi, San Diego, CA.
Matematik öğretmenliği yapmış̧ ve 8 sınıf öğrencilerine cebir ve genel matematik öğretmiştir.
Kolej öğretmeni (1989-1990) - The Pennsylvania Eyalet Üniversitesi

Lise öğretmeni (1998) - George Washington High School, Barrigada, Guam. Lise öğretmeni (1988) - Mira Mesa High School, San Diego, CA.

Ortaokul öğretmeni (1987) - School of Creative/Performing Arts, San Diego, CA.


Anadolu Yakası : İçerenköy Mah. Değirmen Yolu Cd. Yüksel Üçüncü İş Merkezi K:4 D: 9 Bostancı- Ataşehir / İstanbul
Şirket Merkezi : Mehmetçik Cad. No:90/4 Fulya - Şişli / İSTANBUL


AçıkMavi Ps. ve Çözüm Merkezi Ltd. Şti. © 2021. Tüm hakları saklıdır.